25LC640T-I/SN
DigiKey Part Number
25LC640T-I/SNTR-ND - Tape & Reel (TR)
25LC640T-I/SNCT-ND - Cut Tape (CT)
25LC640T-I/SNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC640T-I/SN
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 2 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
25LC640T-I/SN Models
Clock Frequency
2 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)