25LC640AT-E/MS
DigiKey Part Number
25LC640AT-E/MSTR-ND - Tape & Reel (TR)
25LC640AT-E/MSCT-ND - Cut Tape (CT)
25LC640AT-E/MSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC640AT-E/MS
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
EDA/CAD Models
25LC640AT-E/MS Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)