25LC640A-M/SN
DigiKey Part Number
25LC640A-M/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC640A-M/SN
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 10 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
25LC640A-M/SN Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)