25LC040AT-E/MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25LC040AT-E/MC |
Description | IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 10 MHz 8-DFN (2x3) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25LC040AT-E/MC Models |
Category | Memory Interface SPI |
Mfr | Clock Frequency 10 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V |
DigiKey Programmable Verified | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |