MLX92292LSE-AAA-200-SP
DigiKey Part Number
MLX92292LSE-AAA-200-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLX92292LSE-AAA-200-SP
Description
MAGNETIC SWITCH PROG TSOT3
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Switch Programmable Hall Effect TSOT-3
Category
Current - Output (Max)
20mA
Mfr
Features
Programmable Function, Programmable Trip Point, Temperature Compensated
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Function
Programmable
Supplier Device Package
TSOT-3
Technology
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Supply
3.3V ~ 18V
Base Product Number
Current - Supply (Max)
3.1mA