BCMS403022I560 10A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BCMS403022I560 10A |
Description | FERRITE BEAD 56 OHM 1612 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 56 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1612 (4030 Metric) 10A 4mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 10A |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 4mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1612 (4030 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.090" (2.28mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.160" L x 0.120" W (4.06mm x 3.05mm) |
Impedance @ Frequency 56 Ohms @ 100 MHz |