BCMS322513A600
DigiKey Part Number
5262-BCMS322513A600TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS322513A600CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS322513A600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS322513A600
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1210 1LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 6A 8mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz