MS638-10F
DigiKey Part Number
2333-MS638-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS638-10F
Description
RF SHIELD 1.429"X2.512" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 1.429" (36.30mm) X 2.512" (63.80mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS638-10F Models
Category
Height - Overall
0.433" (11.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
2.512" (63.80mm)
Series
Width - Overall
1.429" (36.30mm)