MS585-10S
DigiKey Part Number
2333-MS585-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS585-10S
Description
RF SHIELD 1.957"X2.303" SOLDER
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 1.957" (49.70mm) X 2.303" (58.50mm) Non-Vented Solder
EDA/CAD Models
MS585-10S Models
Height - Overall
0.185" (4.70mm)
Length - Overall
2.303" (58.50mm)
Series
Width - Overall
1.957" (49.70mm)