MS375-10F
DigiKey Part Number
2333-MS375-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS375-10F
Description
RF SHIELD 1.154"X1.476" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 1.154" (29.30mm) X 1.476" (37.50mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS375-10F Models
Category
Height - Overall
0.256" (6.50mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.476" (37.50mm)
Series
Width - Overall
1.154" (29.30mm)