MS233-10F
DigiKey Part Number
2333-MS233-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS233-10F
Description
RF SHIELD 0.689"X0.917" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.689" (17.50mm) X 0.917" (23.30mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS233-10F Models
Category
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.917" (23.30mm)
Series
Width - Overall
0.689" (17.50mm)