MS108-10S
DigiKey Part Number
2333-MS108-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS108-10S
Description
RF SHIELD 0.291"X0.425" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.291" (7.40mm) X 0.425" (10.80mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS108-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.425" (10.80mm)
Series
Width - Overall
0.291" (7.40mm)