MBH17001-11W/2.3
DigiKey Part Number
4573-MBH17001-11W/2.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBH17001-11W/2.3
Description
AL HEAT SINK 17X17X11MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Alloy Top Mount
Category
Attachment Method
Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Mfr
Shape
Square, Fins
Series
Length
0.669" (17.00mm)
Packaging
Tray
Width
0.669" (17.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.433" (11.00mm)