MASW-011200-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MASW-011200-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
1465-MASW-011200-TR0500CT-ND - Cut Tape (CT)
1465-MASW-011200-TR0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASW-011200-TR0500
Description
IC RF SWITCH SP4T 44GHZ 22QFN
Detailed Description
RF Switch IC 5G, Cellular, Radar, VSAT SP4T 50Ohm 22-QFN (3x3)
Category
Test Frequency
44GHz
P1dB
28.5dBm
IIP3
51dBm
Impedance
50Ohm
RF Type
5G, Cellular, Radar, VSAT
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Circuit
SP4T
Frequency Range
DC ~ 44GHz