MASW-011197-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MASW-011197-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
1465-MASW-011197-TR0500CT-ND - Cut Tape (CT)
1465-MASW-011197-TR0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASW-011197-TR0500
Description
IC RF SWITCH SPDT 44GHZ 12QFN
Detailed Description
RF Switch IC ISM SPDT 50Ohm 12-QFN (2.25x2.25)
Category
P1dB
27.5dBm
IIP3
52dBm
Digi-Reel®
Features
DC Blocked
Impedance
50Ohm
RF Type
ISM
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Topology
Reflective
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Circuit
SPDT
Frequency Range
0Hz ~ 44GHz
Package / Case
12-VFQFN Exposed Pad
Isolation
42dB
Supplier Device Package
12-QFN (2.25x2.25)
Insertion Loss
1.4dB
Base Product Number
Test Frequency
44GHz