MASW-011152-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MASW-011152-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
1465-MASW-011152-TR0500CT-ND - Cut Tape (CT)
1465-MASW-011152-TR0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASW-011152-TR0500
Description
IC RF SWITCH SPDT 67GHZ 20QFN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC ISM SPDT 50Ohm 20-QFN (3x3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MASW-011152-TR0500 Models
Category
P1dB
28dBm
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
IIP3
52dBm
Digi-Reel®
Features
DC Blocked
Impedance
50Ohm
RF Type
ISM
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
0Hz ~ 67GHz
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Isolation
38dB
Supplier Device Package
20-QFN (3x3)
Insertion Loss
3.3dB
Base Product Number
Test Frequency
67GHz