CGHV40180F
DigiKey Part Number
1465-CGHV40180F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGHV40180F
Description
RF MOSFET HEMT 50V 440223
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 1 A 0Hz ~ 1GHz 24dB 180W 440223
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current Rating (Amps)
12.1A
Series
Current - Test
1 A
Packaging
Tray
Power - Output
180W
Part Status
Active
Voltage - Rated
125 V
Technology
HEMT
Package / Case
440223
Frequency
0Hz ~ 1GHz