CGH40120F
DigiKey Part Number
1465-CGH40120F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGH40120F
Description
RF MOSFET HEMT 28V 440193
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 1 A 0Hz ~ 4GHz 19dB 120W 440193
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current Rating (Amps)
28A
Series
Current - Test
1 A
Power - Output
120W
Part Status
Active
Voltage - Rated
84 V
Package / Case
440193
Frequency
0Hz ~ 4GHz