CXM-14-50-95-36-TC60-F7-2 is available for purchase but is not normally stocked.
CXM-14-50-95-36-TC60-F7-2
DigiKey Part Number
1214-CXM-14-50-95-36-TC60-F7-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-14-50-95-36-TC60-F7-2
Description
CXM-14-50-95-36-TC60-F7-2
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.3V
Current - Max
1.8A
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
5000K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.40mm
Light Emitting Surface (LES)
14.30mm Dia
Current - Test
720mA