CXM-11-30-95-36-AC00-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
CXM-11-30-95-36-AC00-F2-3
DigiKey Part Number
CXM-11-30-95-36-AC00-F2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-11-30-95-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CXM-11 WM WHT SQ 3000K
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
89 lm/W
Current - Max
960mA
CRI (Color Rendering Index)
95
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1500lm (Typ)
Current - Test
480mA