L130-6570003000W21
DigiKey Part Number
1416-1489-2-ND - Tape & Reel (TR)
1416-1489-1-ND - Cut Tape (CT)
1416-1489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-6570003000W21
Description
LED LUXEON COOL WHITE 6500K 3030
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 2D White, Cool 6500K 6.1V 120mA 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L130-6570003000W21 Models
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
152 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
240mA
CCT (K)
6500K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
111lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.62mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
12°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.1V