L130-4070003000W21
DigiKey Part Number
1416-1483-2-ND - Tape & Reel (TR)
1416-1483-1-ND - Cut Tape (CT)
1416-1483-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-4070003000W21
Description
LED LUXEON NEUT WHT 4000K 3030
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 2D White, Neutral 4000K 6.1V 120mA 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
152 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
240mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
3030
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
111lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.62mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
12°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.1V