V30MLA1210LNHAUTO
DigiKey Part Number
18-V30MLA1210LNHAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V30MLA1210LNHAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
18-V30MLA1210LNHAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V30MLA1210LNHAUTO
Description
VARISTOR 39V 220A 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 220 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Category
Current - Surge
220 A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Energy
0.9J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
690 pF @ 1 MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
25 V
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
30 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
35 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
39 V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Max)
43 V