V26MLA1206NH
DigiKey Part Number
F2197TR-ND - Tape & Reel (TR)
F2197CT-ND - Cut Tape (CT)
F2197DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V26MLA1206NH
Description
VARISTOR 34V 150A 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 V 150 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
38.5 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
150 A
Series
Energy
0.6J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
720 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
29.5 V
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
34 V