TPSMF4L85A
DigiKey Part Number
F7559TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7559CT-ND - Cut Tape (CT)
F7559DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L85A
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123F
Detailed Description
137V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V