TDS230AL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-TDS230AL-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TDS230AL |
Description | RELAY TIME DEL 1023SEC 10A 120V |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | One Shot Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 1 Sec ~ 1023 Sec Delay 10A @ 120/240VAC Socketable |
Datasheet | Datasheet |
Category | Circuit SPDT (1 Form C) |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Delay Time 1 Sec ~ 1023 Sec |
Series | Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC |
Packaging Bulk | Voltage - Supply 230VAC |
Part Status Active | Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal) |