SZ1SMB12AT3G
DigiKey Part Number
F11537TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11537CT-ND - Cut Tape (CT)
F11537DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB12AT3G
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Detailed Description
19.9V Clamp 30.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZ1SMB12AT3G Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
1245pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.2A