SMF4L15A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMF4L15A |
Description | TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123F |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A |
Series | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Package / Case SOD-123F |
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V | Supplier Device Package |