SM12-02HTG
DigiKey Part Number
F6347TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6347CT-ND - Cut Tape (CT)
F6347DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM12-02HTG
Description
TVS DIODE 12VWM 22.5VC SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22.5V Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Power - Peak Pulse
400W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Capacitance @ Frequency
150pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
2
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
22.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)