PHS120A20 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-PHS120A20-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PHS120A20 |
Description | SSR RELAY SPST-NO 20A |
Mfr | Voltage - Input 120VAC |
Series | Load Current 20 A |
Packaging Bulk | Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 60°C |