PC-100-LLC-GM
DigiKey Part Number
F10624-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC-100-LLC-GM
Description
RELAY LIQ LVL CONTROL-GM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller High/Low Level 95 ~ 120VAC Socketable
Category
Sensitivity
4.7kOhm ~ 100kOhm
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Features
Adjustable Sensitivity
Series
Output Type
Relay
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
10A @ 240VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Type
High/Low Level
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply
95 ~ 120VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C