ORM120A25 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-ORM120A25-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ORM120A25 |
Description | RELAY TIME DELAY 300SEC 10A 120V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 3 Sec ~ 300 Sec Delay 10A @ 120/240VAC Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Circuit DPDT (2 Form C) |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Delay Time 3 Sec ~ 300 Sec |
Series | Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC |
Packaging Bulk | Voltage - Supply 120VAC |
Part Status Active | Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |