Image for LFT600302P is not available
LFT600302P
DigiKey Part Number
5666-LFT600302P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFT600302P
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 2 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
2
Fuse Size
0.563" Dia x 1.5" L (14.3mm x 38.1mm)