LCF201202A900TG
DigiKey Part Number
F10175TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10175CT-ND - Cut Tape (CT)
F10175DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCF201202A900TG
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 4Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCF201202A900TG Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Littelfuse Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.033" (0.85mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz