GDB61153Z
GDB61153Z
GDB61153Z
DigiKey Part Number
5666-GDB61153Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDB61153Z
Description
PWR DISTRIB BLOCK 3POS 115A 600V
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Pole Power Distribution Block 115 A 600 V
Category
Line Side Connections Per Pole
1
Voltage - Rated
600 V
Current Rating (Amps)
115 A