15KPA45CA
DigiKey Part Number
15KPA45CATR-ND - Tape & Reel (TR)
15KPA45CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.8V Clamp 207.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA45CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
207.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.8V