LLC8610F12M | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-LLC8610F12M-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLC8610F12M |
Description | CONTROL LIQ LEV 230VAC 10SEC |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 230VAC Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features LED Indicator |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Output Type Relay |
Series | Contact Form SPDT (1 Form C) |
Packaging Bulk | Contact Rating @ Voltage 10A @ 120VAC |
Part Status Active | Mounting Type Chassis Mount |
Type Constant Level | Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250" |
Voltage - Supply 230VAC | Operating Temperature -40°C ~ 60°C |
Sensitivity Fixed, 12kOhm |