LLC843F26M
DigiKey Part Number
5666-LLC843F26M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLC843F26M
Description
LIQUID LEVEL CONTROL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 120VAC Chassis Mount
Contact Rating @ Voltage
10A @ 120VAC
Termination Style
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Supply
120VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensitivity
Fixed, 26kOhm