PAG.M0.5GL.AC52J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
ODU
In Stock: 1
Datasheet
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
PAG.M0.5GL.AC52J
DigiKey Part Number
PAG.M0.5GL.AC52J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAG.M0.5GL.AC52J
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PAG.M0.5GL.AC52J Models
Color
Gray, Yellow
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C