Image for FGG.2B.303.CYCD99Z is not available
FGG.2B.303.CYCD99Z
DigiKey Part Number
FGG.2B.303.CYCD99Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.303.CYCD99Z
Description
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
17A
Shell Size - Insert
303
Cable Opening
0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C