FGG.1B.310.CLAD76
DigiKey Part Number
1124-1066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.310.CLAD76
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.1B.310.CLAD76 Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C