FGG.1B.310.CLAD62
DigiKey Part Number
FGG.1B.310.CLAD62-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.310.CLAD62
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.1B.310.CLAD62 Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C