FGG.0B.304.CLAD32Z
DigiKey Part Number
1124-FGG.0B.304.CLAD32Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.0B.304.CLAD32Z
Description
Circular Metal
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.0B.304.CLAD32Z Models
Category
Shell Finish
Chrome
Number of Positions
4
Shielding
Shell Size - Insert
304
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C