FGG.00.303.CLAD22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Image for FGG.00.303.CLAD22 is not available
FGG.00.303.CLAD22
DigiKey Part Number
FGG.00.303.CLAD22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.303.CLAD22
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size - Insert
303
Cable Opening
0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C