Image for FGG.00.303.CLAD17 is not available
FGG.00.303.CLAD17
DigiKey Part Number
FGG.00.303.CLAD17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.303.CLAD17
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size - Insert
303
Cable Opening
0.067" (1.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C