FFA.0S.302.CLAL42
DigiKey Part Number
FFA.0S.302.CLAL42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFA.0S.302.CLAL42
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
10A
Cable Opening
0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C