Image for FEG.2B.303.CYCD52 is not available
FEG.2B.303.CYCD52
DigiKey Part Number
FEG.2B.303.CYCD52-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FEG.2B.303.CYCD52
Description
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
17A
Shell Size - Insert
303
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C