LZSR 200-TP/SP1
DigiKey Part Number
398-LZSR200-TP/SP1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LZSR 200-TP/SP1
Description
CURRENT SENSOR CL 200A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Closed Loop Bidirectional Module
Category
Output
Voltage
Mfr
Sensitivity
3.125mV/A
Series
Frequency
DC ~ 200kHz
Packaging
Bulk
Linearity
±0.18%
Part Status
Active
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C