A17556-060
DigiKey Part Number
903-1634-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A17556-060
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 18" X 18"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet CoolZorb 600 18.000" (457.20mm) X 18.000" (457.20mm) X 0.060" (1.50mm)
Category
Length
18.000" (457.20mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Width
18.000" (457.20mm)
Series
Thickness - Overall
0.060" (1.50mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C