CM2545X171B-10
DigiKey Part Number
240-2485-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2545X171B-10
Description
CMC 10A 2LN 170 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 170 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM2545X171B-10 Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
340V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.448" L x 0.248" W (11.38mm x 6.30mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.374" (9.50mm)
Impedance @ Frequency
170 Ohms @ 100 MHz